Články autora


< návrat zpět

Strana:  1 ... « předchozí  41 42 43 44 45 46 47 48 49   další » ... 57

Oslava 780. let města

21.6.2014 O tomto víkendu se uskutečnily oslavy 780. let od první písemné zmínky o Nepomuku. Byl připraven bohatý kulturní a společenský program ve městě. V rámci oslav bylo oceněno i šest občanů města, kteří se zasloužili o společenské dění ve městě. Plaketu převzali i naši pionýrští vedoucí A.Březáková a M.Dvořák za práci s dětmi a mládeží v Pionýru Nepomuk. Ocenění ještě převzal L.Novotný z Hasičského sboru, předsedkyně odboru KČT Helena Sedláčková, A.Kolářová kronikářka města, B.Šotola historik a sběratel. Večerní program byl zejména zajímavý videoprojekcí o Nepomuku a ohňostrojem. O půlnoci byl nasvícen zámek Zelená Hora. Osvětlen bude do konce srpna.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:54  •  Přečteno: 853x

Ukončení pionýrského roku.

19.6.2014 Vedení Pionýrské skupiny v Nepomuku připravilo na toto středeční odpoledne ukončení pionýrského roku 2013/2014. Na dvorku klubovny se sešli zástupci pěti našich oddílů Pusík, Knoflíci, Babety, Florbal, Rigoleto. Nejprve jsme vyzkoušeli naše pionýry z dovedností a zástupci oddílů plnili pět disciplin. Alena pro ně připravila zajímavou soutěž. Po skončení následovalo vyhodnocení těch nejaktivnějších pionýrů z jednotlivých oddílů. Vyhodnocen byl i nejúspěšnější oddíl. Titul a pohár získali Knoflíci s vedoucí Monikou Týmlovou. Kytičku a malý dárek dostali od vedoucího skupiny Vaška i oddíloví vedoucí. Úspěch mělo i připravené občerstvení, palačinky se šlehačkou a míchané nápoje. Přejeme všem sluníčkové prázdniny, hodně zážitků na táborech a opět se sejdeme v polovině září v novém pionýrském roce.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:50  •  Přečteno: 995x

Výlet do Mariánských Lázní

Klub P5 uspořádal dne 14.6.2014 výlet do Mariánských lázní. Této akce se zúčastnili 2 dospěláci, a 4 děti. V 8:06 hodin jsme vyrazili z plzeňského Hlavního nádraží směr Mariánské lázně. Z nádraží vedly naše kroky k hotelu Krakonoš, kde jsme navštívili BOHEMIAMINI PARK, park plný krásných zmenšenin památek české republiky. Poté jsme šli do centra Mariánských lázní. Tam jsme nakoupili tradiční lázeňské oplatky. Prohlídku města jsme zakončili u zpívající fontány, kde jsme zhlédli nádhernou souhru vodotrysků s hudebním doprovodem. M. Hejlík

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:47  •  Přečteno: 907x

Krajské setkání Pionýra

6.-8.6.2014 Krajského setkání Pionýrů Plzeňského kraje se konal v Hradci u Stoda ve dnech 6.-8.6.2014. Nepomuckou skupiny reprezentoval na setkání oddíl Pusík a určitě ostudu neudělal. V etapovkách Šíleného táborníka patřili k nejlepším. Líbilo se jim také u zatopeného lomu, ukázky sportů, moc jim také chutnalo. Poznali ostatní pionýrské skupiny kraje, kterých přijelo na setkání deset a celkem zde bylo 175 pionýrů Příště určitě pojedou znovu.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:36  •  Přečteno: 713x

Pojďte si hrát s méďou

4.6.2014 Pionýr Nepomuk připravil odpoledne ke Dni dětí. Odpoledne dvanácti soutěží bylo nazváno Pojďte si hrát s médou. Na dvorku klubovny na děti čekal velký plyšový méďa Pusík a v klubovně bylo napočítáno 171 medvídků a medvědů. Děti přinesly svoje medvídky a Alena z nich udělala nádhernou výstavku. Vyhodnotila samé nej …. medvídky. Největšího, nejmenšího, nejdelšího, nejokatěšiho a další. Přijďte se na ně podívat. Budou na klubovně ještě dvě středy. Soutěže také všichni zvládli a zasloužili si účastnický lis, sladkost, malý dárek a velký párek v rohlíku. Určitě to bylo nádherné odpoledne s medvědy.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:32  •  Přečteno: 951x

Kloběžkiáda

28.5.2014 pršelo jen lilo, ale s koloběžkami se ven jít nedalo. Sešli jsme se na klubovně a zorganizovali jsme mini dopravní soutěž s dopravním hřištěm na naší klubovně. Jízda na koloběžce podle dopravních značek, včetně nepomuckého kruháče byla v klubovně. Míra nás vyzkoušel z dopravních značek, sestavili jsme dopravní puzzle s povídáním, co všechno musí být na kole. Než se na všechny přišla řada vytvořili jsme ještě nádherné motýlky. Rozklikní nadpis.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:29  •  Přečteno: 1205x

Čarodějnické zkoušky

Ve středu 7.5.2014 na náš dvorek přilétly čarodějnice letos o týden déle než mají a přinesly ošklivé počasí. Zřejmě zapomněly, kdy mají správně létat. Proto jsme v rámci čarodějnického vzdělávání pro ně připravili přezkoušení. Musely prokázat dovednosti v míchání čarodějnického lektvaru, čichání smradů a zkoušení chuti. Také předvédly jak umí vybublat. Čarodějové je vyzkoušeli ve hře v kostky a karty. Na závěrečním reji jsme vyhodnotili dvě čarodějnické premiantky Adélku Bělovou a Týnku Houškovou. Ostatním pošleme osvědčení o zkouškách čarodějnickou poštou. Fotografie najdete po rozkliknutí na odkaze.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:20  •  Přečteno: 1767x

Májový pochod s turisty

Odbor KČT v Nepomuku připravil na 1.května 2014 již 7.ročník turistického pochodu „S perníkem, turistickým chodníkem“. Start pochodu byl nádraží ČD v Nepomuku a trasy 12, 15 a 23 km s výstupem na vrch Štědrý. Součástí pochodu byla i trasa pro rodiny s dětmi nazvaná Toulavý kočárek, kde spolupracoval Pionýr Nepomuk. Pionýr zajistil pět stanovišt na této sedmikilometrové trase.Májového pochodu se zúčastnilo celkem 223 pochodníků. Po rozkliknutí najdete odkazy na fotografie z pochodu.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.7.2014 23:08  •  Přečteno: 1293x

Brigáda P na Přebudově

Brigáda P2 Na víkend 6.-8.6. se na Přebudov vypravila spousta kamarádů, aby se po nějaké době setkali na místě, kde to máme všichni rádi a společně pro tu naší základnu něco udělali. Brzký ranní budíček nás vyhnal rychle z pelechů, abychom mohli po snídani začít s předem rozdělenou prací. Někdo si vybral, někomu byla práce přidělena (to těm, kterým byl šumák, co budou vyrábět…) a tak nebylo za chvíli místo, kde by nikdo nic nedělal… Ve sklípku se řádilo s vápnem, v kuchyni s kartáčem, ve sprchách zase štětcem a celý ten koncert podbarvovala hudba křovinořezu, který výrazně zkracoval okolní porost na přijatelnou úroveň. Když se všichni sešli na večeři, bylo dobře vidět, na čem kdo pracoval. Doktor zelený od kolen dolů, Pája modrorůžový od hlavy až k patě, Mejla s bílými fleky po celém těle a Kašík s rezavými fleky na obličeji. Každý z nás byl nějak poznamenán, ale všichni přišli s úsměvem na rtech. Vždyť jsme toho zvládli hodně. Tak se těšíme na další setkání.*Mejla

Autor: MD  •  Vydáno: 9.6.2014 21:25  •  Přečteno: 947x

Poutníci a Osadnickédobrodružství

Přečte si článek jak se vydali Poutníci na Osadnické dobrodružství ve dnech 16.-18.5.2014 v Plánici. Na konci putování byla založena nová osad. *Mejla

Autor: MD  •  Vydáno: 19.5.2014 21:28  •  Přečteno: 919x

Velikonoce u pionýrů v Nepomuk

Děti z oddílu Pusík a Knoflíci se na velikonoční svátky připravovaly již od února. Ve výtvarných dílnách vytvořily přes patnáct nádherných výrobků od motýlků, kočiček, králíčků, jarních zápichů, malovaných vajíček. Tyto svoje výrobky vystavily na velikonoční výstavce na pionýrské klubovně. Na výstavě byla také soutěž o nejhezčí velkonoční dekoraci. Jako nejhezčí byla vyhodnocena dekorace Jany a Elišky Týmlových, před dekorací K.Dvořákové a B. Šiškové. V dubnu také vedoucí připravili jarní kuličkiádu, výpravu za Radoušem do Starého Plzence. Velikonoční přespání na klubovně bylo ve znamení těchto jarních svátků. Barvila se a malovala se vajíčka, děvčata vytvořila také velikonoční zajíce, které jsme vystavili v parčíku před klubovnou. Zbyl nám také čas na velikonoční zvyky a to povyšování a házení vajíček. Rozklikněte nadpis článku najdete odkaz na fotografie.

Autor: MD  •  Vydáno: 13.5.2014 0:35  •  Přečteno: 1161x

Dračáci na Přebudově

18.-20.4.2014 Již čtvrtý ročník oblíbené „víkendovky“ tentokrát vyšel na velikonoční prázdniny, a tak jsme se mohli sejít už v pátek ráno na nepomuckém nádraží a vyrazit všichni společně směr táborová základna v Přebudově. Nejprve nám počasí moc nepřálo a vypadalo to, že strávíme víkend v pláštěnkách a gumákách, naštěstí se sluníčko přeci jen umoudřilo a v sobotu dopoledne nám ukázalo svoji tvář. A tak nic nebránilo tomu, abychom si těchto pár dnů pořádně užili. Zahráli jsme si plno zajímavých her, jak uvnitř tak venku. Zkusili jsme si, jaké to je být stonožkou, přes celníky jsme se snažili propašovat co nejvíce uprchlíků a z lesa jsem si přinesli poselství. Večer jsme navštívili místní táborové kino a víkend jsme zakončili již tradiční „ocasovkou“. Nechyběl ani pořádný táborák a stopovačka. Už nyní se těšíme na další ročník. Jana Říhová

Autor: MD  •  Vydáno: 12.5.2014 22:09  •  Přečteno: 1066x

Výšlap kolem Bolevce

V sobotu 12.4.2014 pořádal Klub P5 výšlap kolem Boleveckých rybníků a na Chlum. V sobotu ráno v 9 hodin jsme se sešli na konečné tramvaje číslo 1 v Bolevci. Sešlo se nás pouze 7, 3 dospěláci a 4 děti. Ostatní asi odradilo počasí, jelikož ráno sprchlo. Během dne, se ale vyjasnilo a na Chlum jsme dorazili za slunného počasí. Z konečné jsme vyrazili na Šídlovský rybník, z něho na Kamenný a Třemošenský rybník. Zde jsme hledali kešku. Naše cesta pokračovala na Senecký rybník. Z něho jsme pokračovali na Košinář, Malý a Velký Bolevecký rybník. Od rybníků jsme přešli k řece Berounce, kterou jsme zdolali po lanové lávce a došli na rozhlednu na Chlumu. Zde jsme zdolali 126 schodů na rozhlednu. Po shlédnutí Plzně a okolí, jsme si pod rozhlednou odpočinuli a nabrali sílu na cestu zpět k domovu. Při cestě k domovu, jsme opět hledali kešku i zde jsme byli úspěšní. Cesta pokračovala kolem Velkého Boleveckého rybníka, zpět na konečnou tramvaje číslo 1. Výšlap jsme ukončili v 16,00 hodin.*Napsal nám M.Hejlík.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.5.2014 15:02  •  Přečteno: 790x

Velikonoce u Pusíkovců

Děti z oddílu Pusík a Knoflíci se na velikonoční svátky připravovaly již od února. Ve výtvarných dílnách vytvořily přes patnáct nádherných výrobků od motýlků, kočiček, králíčků, jarních zápichů, malovaných vajíček. Tyto svoje výrobky vystavily na velikonoční výstavce na pionýrské klubovně. Na výstavě byla také soutěž o nejhezčí velkonoční dekoraci. Jako nejhezčí byla vyhodnocena dekorace Jany a Elišky Týmlových, před dekorací K.Dvořákové a B. Šiškové. V dubnu také vedoucí připravili jarní kuličkiádu, výpravu za Radoušem do Starého Plzence. Velikonoční přespání na klubovně bylo ve znamení těchto jarních svátků. Barvila se a malovala se vajíčka, děvčata vytvořila také velikonoční zajíce, které jsme vystavili v parčíku před klubovnou. Zbyl nám také čas na velikonoční zvyky a to povyšování a házení vajíček.

Autor: MD  •  Vydáno: 5.5.2014 14:29  •  Přečteno: 817x

Prázdninová sportovní sobota.

Pionýrská skupina Nepomuk a Klub P3 připravil 1.3.2014 Prázdninovou sportovní sobotu. Dopoledne se konala Dětská olympiáda a k večeru turnaj v odbíjené. Rozklikněte nadpis a přečtěte si článek s výsledky od Mili Brejchové.

Autor: MD  •  Vydáno: 3.3.2014 22:37  •  Přečteno: 1817x

Strana:  1 ... « předchozí  41 42 43 44 45 46 47 48 49   další » ... 57

O nás

Naše dětská organizace Pionýr připravuje a organizuje volný čas dětem a dospělákům v malém městečku jižně od Plzně. celý článek

Pozvánky

img img img img

Tábory 2026

Pionýrská skupina Nepomuk připravila pro léto 2026 šest táborových běhů, tábor rodičů s dětmi a tři příměstské tábory. O přihlášky na tábory si můžete napsat nebo zavolat na kontakty uvedené v letáčku, které jsou na facebooku Pionyr Nepomuk.

Info

Skupinovým vedoucím je po Radě od 24.9.2024 znovu Ing. Vašek Horník. img

Z historie táborů

Pojďme se podívat na dnes již opravdu historická fota z Přebudova postupně jak šel čas. 008022b.jpg další fotky z historie